יחסי ציבור

יחסי ציבור - הדרך שלנו להצלחה שלך

בעל עסק, על שירותי יח"צ לעסקים שמעת?

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי עסקים בוחנים לראשונה את האפשרות לשכור את שירותיו של משרד יחסי ציבור. חשיבותה של חשיפה תקשורתית, כחלק מהתמהיל השיווקי של כל עסק, זוכה להכרה רבה ולא רק בקרב ארגונים גדולים כמו בעבר.

חשיפה תקשורתית היא כלי חזק מאוד לבניית תדמית והפצת מסרים שיווקיים המוגשים לקהל בדמות תוכן עיתונאי. זהו כלי שיווקי חיוני, בייחוד על רקע קשייהן של שיטות הפרסום המסורתיות בבואן ללכוד את ליבו של הלקוח.  

הן יחסי ציבור והן פרסום יכולים להניב חשיפה בפני אותו הקהל בדיוק. יחד עם זאת, אופי המסרים השיווקיים שניתן להטמיע באמצעות כל אחד מהם שונה וקיים הבדל משמעותי בין האופן בו הקהל תופס תוכן פרסומי, לבין התייחסותו לתוכן עיתונאי.

משרד יחסי ציבור, הוא למעשה החוט שמקשר בין לקוחותיו, לבין כלי התקשורת והעיתונאים. תפקידו של משרד יחסי הציבור ליצור עבור לקוחותיו סיקור תקשורתי חיובי אודות פעילותם העסקית, מוצריהם, או השירותים שהם מציעים.

אנשי יחסי ציבור נעזרים בכלים שונים לשם כך, לרבות הודעות לעיתונות, הצעות לראיונות, כינוס מסיבות עיתונאים ועוד... בכל המקרים התוצר יהיה כתבות בעיתונות (הדפוס והאינטרנט), חשיפה טלוויזיונית וראיונות ברדיו.  

חשיפה תקשורתית יכולה לסייע לכל עסק לצמוח ולהצליח

אנשי מקצוע נאלצים לרוב להתחרות על אותו נתח שוק עם עשרות, מאות, או אלפי קולגות שמציעים שירותים דומים. על מנת לבדל את עצמם ולנכס לעצמם מוניטין מקצועי טוב מזה של מתחריהם, הם יכולים להשתמש במגוון כלים: 

לקיחת חלק בכתבות שמסקרות את הענף בו הם פועלים, התייחסות מקצועית לנושאים הקשורים לתחום פעילותכם, דיווח לתקשורת על חידושים בענף וכדומה. כל אלו יצרו רושם מקצועי וימחישו לקהל לקוחותיכם שכאשר התקשורת מעוניינת לסקר את התחום – מבחינתה אתם הכתובת המקצועית ביותר להיעזר בה.

גם סיפורי הצלחה מיוחדים תמיד עוזרים לתדמית, בדיוק כמו שיטת ה"לקוח מביא לקוח", רק שבפנייה לתקשורת אתם פונים אל קהל לקוחות גדול בהרבה.

כל אלו ועוד, יסייעו למצב אתכם כמומחים בתחומכם ושימכם ייזכר ויעלה בראשם של לקוחותיכם הפוטנציאליים, כאשר אלו יזדקקו לאיש מקצוע בתחום העיסוק שלכם.  

לפעילות יחסי ציבור של חברות גדולות יותר, נדבכים רבים. זאת בעיקר משום שמעצם העובדה שחברה גדולה לרוב תתאפיין בהיקף פעילות גדול יותר ותוכל ליצור לעצמה חשיפה תקשורתית ביותר אפיקים.

מבחינה עסקית, ניתן לעדכן את התקשורת על שיתופי פעולה חדשים, על מינויים בחברה, על מכירות ורכישות משמעותיות, על שינויים בכל הקשור לבעלי החברה, על היקפי צמיחה, על חידושים ופיתוחים, או כל שינוי מעניין בפעילות החברה.

מבחינה חברתית, ניתן לפנות לתקשורת בעניינים הקשורים ליוזמות חברתיות של החברה, או לתרבות הארגונית. ליחסי ציבור בנושאים אלו ערך רב, לא רק בעיני הלקוחות הפוטנציאליים של החברה. תדמית חיובית חשובה גם כאשר מדובר בעובדים של החברה, במשתפי פעולה למיניהם ובכלל בכל הסביבה העסקית.

מבחינת לקוחות החברה, ניתן בהחלט לפנות לכלי התקשורת עם מידע אודות השירותים והמוצרים החדשים של החברה, מבצעים והטבות שהיא מציעה ללקוחותיה וכדומה. גם מידע כללי על תחום פעילות החברה יכול לעניין את כלי התקשורת. למשל: סקרים, מחקרים, פיתוחים וכו'...

יח"צ - אליה וקוץ בה

כאמור, אחד היתרונות המשמעותיים יותר של פעילות יחסי ציבור, על פני פרסום, הוא האמינות לה זוכים המסרים השיווקיים שמוגשים לקהל בדמות תוכן עיתונאי. אולם, לאמינות הזו יש מחיר. בשונה משטחי פרסום שניתן לרכוש בכסף ולעשות בהם כרצון – אופי הסיקור העיתונאי לא נמצא בשליטה מלאה של מושא הכתבה.

בהיעדר גוף מקצועי הפועל בתחום יחסי הציבור, לעיתים לא נדירות ימצאו עצמם בעלי עסקים נכווים מהתקשורת. מטרתו של העיתונאי היא לספק לקהל קוראיו ידיעה חדשותית ומעניינת, שבבסיסה לא עומדים האינטרסים העסקיים שלכם, אם כי האתיקה העיתונאית שלו. אותה אחת שמחייבת אותו לסיקור אובייקטיבי ונאמן לאמת. איש יחסי ציבור שמיומן בעבודה מול תקשורת לרוב ידע מה להציע לה ומה לא, ואפילו כיצד להטיב עם תדמית לקוחותיו ברגעי משבר.  

אפשר למצוא מידע בנושא באתר אינטנרט חדש ומעניין: יחסי ציבור
מאמרים אחרונים

קישורים
- פרסומת
- יחצן

חיפוש באתר
מפת האתר

אתר זה שייך לחברת SEOweb קידום אתרים באינטרנט.