תוכן שיווקי לישראלים - כתיבת תוכן שיווקי

איך בונים תוכן שיווקי נכון לישראלי הממוצע?

כל בעל אתר צריך תוכן שיווקי באתר שלו!

התכונה הדומיננטית בישראליות שלנו, היא לא לצאת פראייר. וכשאנחנו מרגישים שנפלנו קורבן לתרגיל שיווקי, או לתעלול פרסומת, וזה גרם לנו להפרד מכמה מזומנים שבכיסנו, אנחנו מרגישים פראייראים וזה לא עושה לנו טוב.

והאמת שהזמנים המודרנים הביאו עלינו מבול של פרסומות, ג'ינגלים, תשדירים, שיטות שיווק מתוחכמות, שהמשותף לכולן שהן נועדו למכור.

אנו חיים בעידן של מותגים. אם אהרון ברק טבע את המושג "הכל שפיט" אמור מהיום: "הכל מכיר" החל משרוכי נעליים ועד ראש ממשלה. כל חפצינו, רהיטינו, אפילו האויר שאנו נושמים, נמכר לנו מן הסתם כהבטחה בפרסומת ירוקה של שכונה שלווה עם איכות חיים.

מבט חטוף בפרסומות נוסטלגיות משקף בראש ובראשונה נאיביות. בראשית ימי הפרסום, יכלו החברות להסתפק במשפט מגניב עם חרוזים נחמדים ובכך לשכנע את אבות אבותינו לרכוש את המוצר החדש.

הלקוח המודרני השבע והעייף קמעא, אינטליגנטי יותר, שלא לומר חשדן כרוני. הוא מתעב סוכני מכירות ודיילות הדגמה. הוא מתרחק מכל מה שמריח לו כאמצעי שכנוע. בזמן הפרסומות בטלויזיה, הוא לא מתפעל מהאפקטים והקריאטיביות, סביר להניח שהוא מזפזפ למשהו שלא מכוון לכיסו.

אותו לקוח שהוא בעצם קהל היעד של כל חברה, ארגון או איגוד, מפעיל באופן מודע מנגנון הגנה אוטומטי מייד כשהוא מריח נסיון למכור לו. מה שעושה את השיווק למעייף ומאתגר יותר.

הלקוח המודרני מעדיף להתעניין לבד. כשהוא נכנס לחנות ועוטות עליו צמד מוכרניות  שמציעות בנחמדות  עזרה, הוא לרוב יסרב בנימוס.

מהפיכת האינטרנט הביאה לעולם מימד חדש במכירות. רבים זנחו את שיטות השיווק הישנות ופתחו באסטה אינטרנטית למהדרין, שם הם מציגים את מרכולתם לפני הגולשים.

מעבר לויוזואליות, להצגת המוצרים, לעיצוב ולאוירה. יש חשיבות רבה למסרים הטקסטואלים המועברים בשיווק באינטרנט.

יש לקחת בחשבון כי הגולש הממוצע הוא חסר סבלנות, אפילו היפראקטיבי. הוא עובר בין האתרים ולא ממש מעניינת אותו סצינת הפתיחה, או המצגת הנפלאה. הוא בדרך כלל רוצה תכלס.

תרבות הצפיה בטלויזיה גם היא הולידה תכונות כמו חוסר רצון להתעמק, וסירוס הדמיון על ידי יתר ויזואליות.

חברות רבות משקיעות הון בפיתוח האתר מבחינה גרפית, באינטראקטיביות, באוירה. אך משום מה את הצד של המילים והמסר הכתוב מזניחות.

בעת כתיבת תוכן שיווקי יש לשים לב למינון השיווקי, כי אם ניקח בחשבון את עניין הצרכן הנבון האינטליגנט והעייף ממסרים. יש לתת לו את התחושה דרך המסר המילולי שלא פגעו בתבונתו, לא רימו אותו, אלא נתנו לו להבין באופן עקיף. ומצד שני לא עייפו אותו בסחבת מילולית חסרת מיקוד ושחר.

כתיבה שיווקית באינטרנט לוקחת בחשבון את מגבלות זמן המסך, היא חייבת להיות מתוחכמת במסריה העקיפים. מעניינת ומסקרנת. היא לא אמורה לתת הרגשה של שכנוע, היא חפה מסיסמאות והבטחות. היא כתיבה המביאה אינפורמציה שתעבוד בלא יודעין על בלוטות הקניה.

לדוגמא: חברת תרופות המעוניינת לפרסם תרופה חדשה, תתן מחקר רפואי מקיף על היקף המחלה או הסימפטומים, תגבות הסביבה, ההשלכות העתידיות וכו'...ובדרך אגב תתן את הפתרון החדש המוצע. ההיפך הגמור מתפיסת: "מייד כשחלית, אלינו פנית"

המסר השווקי בכתיבה נכונה, תופס תאוצה לאחרונה וגופים רבים מבינים את הצורך בגורם שיעשה עבורם את השירות באופן היאות. המילים לאט לאט חוזרות למקום הכבוד שלהן בפנתיאון השכנוע. ורבים יודעים שמארג נכון של מסר עם תמהיל שיווקי מתוחכם אך לא אגרסיבי, יתן מימד אחר לאתר שלהם ויתן זינוק למכירות.

וכמו בכל תחום מתפתח יש הרבה שטחים אפורים וחשוב לתת את העבודה לחברות המתמחות בכתיבה שיווקית, שתבאנה את התוצאה האופטימלית.

1. לכתוב פרסומת טובה באמת...
שלומית (28.09.2007)


מאמרים אחרונים

קישורים
- פרסום
- תוכן לאתרי אינטרנט
- כתיבת תוכן

חיפוש באתר
מפת האתר

אתר זה שייך לחברת SEOweb קידום אתרים באינטרנט.