עיצוב לוגו - תדמית מיוחדת

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו - הגיע הזמן שגם לך תהיה תדמית ויזואלית!

אנשים ישכחו מה אמרת, אנשים ישכחו מה עשית, הם לעולם לא ישכחו מה הלוגו שלך גרם להם להרגיש...

כאשר אדם רואה צבעים וצורות בלוגו של חברה, מתעורר בו עולם שלם של אסוציאציות ואותו עולם אסוציאטיבי אומנם נבנה בכפוף לטבע האנושי האינדיבידואלי שלו, אך לא רק, גם בכפוף למסרים חברתיים רחבים יותר.

לצבעים וצורות בלוגו יש ללא ספק השפעה לא מודעת על אנשים והם בהחלט יכולים להיות כלי שרת בידך להעברת מסרים שיווקיים, או להיפך. לוגו של חברה, הוא הסימן המסחרי שלה, הוא החותמת שתוטבע על כל מוצר, מסמך, או חומר פרסומי ומטרתו להעביר לקהל המטרה שלך את המסר הנכון אודותיך.

עיצוב לוגו הפך לכלי שיווקי חסר תחליף

מומחים בתחום השיווק הבינו מזמן את עוצמתו של הכלי הזה וכיום לא ניתן למצוא כמעט חברות ללא סמלים מסחריים. אם העומדים בראש אותן חברות משכילים לעשות שימוש בידע המקצועי הרב שקיים היום – ניתן אף לראות כיצד הם עושים שימוש מאוד מודע בצבעים וצורות בבואם לעצב את הלוגו של החברה (עיצוב לוגו חייב להיות חלק אינטגרלי של עיצוב אתר מקצועי).

פנו אלינו עוד היום, זה הזמן שהעסק שלכם יהפוך למותג!
ליצירת קשר לחצו כאן ונחזור אליכם בהקדם: צור קשר

ועכשיו כשברור שגם לך יהיה לוגו - לעבודה!

לוגו של חברה מכיל שלושה חלקים: שם החברה – המילים עצמן והאופן בו הן מעוצבות, סמל – גרפיקה כלשהי, איור, תמונה והחלק השלישי הוא שורת משנה – שורת המשנה ממוקמת לרוב בתחתית הלוגו ומתארת את מהות החברה, או המוצר.

לוגו של חברה יכול להכיל את שלושת החלקים הללו, או שניים, או אחד, אך מאוד לא מומלץ לבחור לוגו שלא מבטא את שם החברה – ההחלטה אודות החלקים שיכלול הלוגו היא מטבע הדברים של בעל העסק, אך מאוד מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחומים רלוונטיים שיוכלו לבחון בכלים מקצועיים את חשיבותם של כל החלקים הללו עבור קהל היעד הספציפי של העסק.

עיצוב לוגו, כחלק ממערך המיתוג השלם

על מנת להבין את משמעותו של הלוגו בתהליך המיתוג, ראשית חשוב להבין מהו מיתוג ומה חשיבותו. מיתוג הוא תהליך רב שכבתי ומטרתו ליצור בקרב קהל הצרכנים עמדה מסוימת, או יחס כלפי מוצר, או חברה. תהליך של מיתוג מקצועי, חייב להיעשות על בסיס סקרים ומחקרים מעמיקים של הרגלי צריכה, חיזוי השוק והרגליי הצריכה העתידיים וזיהוי קהל היעד האופטימאלי של המוצר או השירות.

ידע זה יסייע לכם לבנות מותג שיעורר בקרב לקוחותיכם רגשות אהדה והזדהות. זו למעשה שאיפתו של כל עסק אשר מעוניין להפוך ל"מותג". תפקידו של המעצב בתהליך המיתוג הוא ליצור עבור החברה לוגו וכן עזרי שיווק נוספים שמתאפיינים באותו סמל מסחרי, שידעו להעביר באופן ברור את התחושה שהמותג אמור לעורר.

מנכ"ל יקר, מעצבי לוגו לא מנהלים חברות, אל תעצב

רעיונות שיווקיים יש בשפע וסביר מאוד להניח שלכל מנכ"ל של חברה יש בראש תבנית מאוד ברורה של המסר שהוא רוצה להעביר. אלא שהדרך בין התבנית הזו, ליצירת לוגו מוצלח, מחייבת למידה מעמיקה של שפה וויזואלית ויכולת לתרגם את המסר המילולי לכלי גרפי.

היכולת לתרגם רעיון טוב, או סל של מסרים שיווקיים למוצר וויזואלי כרוכה בניסיון, ידע נרכש, הבנה שיווקית, הבנה של מניעים צרכניים ועוד. זכרו שלוגו של חברה אמור ללוות אותה לאורך שנים ארוכות ובחירה לא מוצלחת של לוגו עלולה להסתיים באחת מתוך שתי סיטואציות: או שהחברה "נתקעת" עם לוגו לא מוצלח, שלא מעביר את המסר החיובי שלוגו טוב יותר יכול להעביר, או אפילו גורם לנזק תדמיתי. לקוח פוטנציאלי שייחשף ללוגו לא מקצועי עלול להשליך את חוסר המקצועיות על העסק כולו.

בבואכם לבחור מעצב גרפי, יש להתייחס לשלושה פרמטרים עיקריים, ניסיון ומיומנות, מידת ההבנה של צרכי העסק ותקציב. כדאי לשם כך לשוחח ואף להיפגש עם מספר מעצבים בעלי ניסיון מוכח ורלוונטי. ניסיון זה יבוא לידי ביטוי בתיק העבודות שיציג בפניכם המעצב, כאשר אתם סוקרים את תיק העבודות שלו – אל תתפתו להסתפק באסטטיקה ובדקו האם הלוגו שעוצב עבור כל חברה וחברה אכן משקף את מהותה.

עלויות עיצוב לוגו יתחילו בכמה מאות שקלים ועשויות להסתיים בכמה אלפים. חברות גדולות ישלמו ברצון אלפי שקלים עבור עיצוב לוגו, חברות קטנות יכולות להסתפק בפחות. אולם, חשוב מאוד לא להתפתות לבחור מעצב חסר ניסיון כדי להוזיל עלויות, הלוגו הוא הסמל המסחרי שילווה את החברה שנים ארוכות.

פנו אלינו עוד היום, זה הזמן שהעסק שלכם יהפוך למותג!
ליצירת קשר לחצו כאן ונחזור אליכם בהקדם: צור קשרמאמרים אחרונים

קישורים
- פרסומת
- כלי שיווק
- קידום באינטרנט
- עיצוב גרפי
- עיצוב אתרים
- בניית אתרים

חיפוש באתר
מפת האתר

אתר זה שייך לחברת SEOweb קידום אתרים באינטרנט.