שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט

רוצה להגדיל את הרווחים? שיווק מקצועי באינטרנט נותן תוצאות!

מהפכת האינטרנט בעיצומה. מבדיקה שנעשתה על ידי מכון "טלסקר" עולה כי 3.7 מיליון בני אדם בישראל, מחוברים לאינטרנט - 52% מכלל האוכלוסיה. 2.7 מיליון גולשים מידי יום, 71% מכלל משקי הבית בישראל מחוברים, מתוכם 94% משתמשים בפס גלישה רחב.

עולם האינטרנט מציע כלים רבים למי שמעוניין להעביר מסר שיווקי. היכולת לרתום כלים אלו, לצרכי שיווק ממוקד ויעיל של העסק שלך, הנה ידע נרכש. 79% מהגולשים באינטרנט, על פי מחקר של
Google, נוהגים לעשות שימוש קבוע במנועי חיפוש שונים.

המסקנה המתבקשת היא כי 2,133,000 לקוחות פוטנציאלים יכולים להפוך ללקוחות דרך אתר האינטרנט של העסק שאתה מנהל – אם רק תדע כיצד לקדם את אתר האינטרנט במנועי החיפוש, כיצד לשווק אותו וכיצד לשווק באמצעותו. זהו למעשה הסוד הקטן של שיווק  באינטרנט.

ככל שחלה התרחבות והתפתחות בכניסת האינטרנט לחיינו, כך גדל ערכו של המסר השיווקי המועבר באמצעות האינטרנט. נפתחות בפנינו אפשרויות מגוונות יותר להעביר מסרים אלו והשיווק באינטרנט הופך לתורה שלמה, אשר למידתה ויישומה יאפשרו פרסום, שיווק וחשיפה באופן יעיל ונאמן למטרה.

עוד בתחילת שנות ה-90 של המאה שחלפה, חברות מסחריות רבות שהבינו את הפוטנציאל האוניברסאלי שגלום במסחר אלקטרוני באינטרנט, החלו להשתמש במודל זה כתחליף, או כערך מוסף, לזירת המסחר המסורתית. ככל שגברה הפופולאריות של הכלי הזה, כך התרחבו האפשרויות וצמחו מודלים שונים, שמאפשרים שימוש באינטרנט ככלי איכותי לצורך שיווק ולניהול פעילות מסחרית.

שיווק באינטרנט כל כך פשוט?

אנו חיים בעידן בו האינטרנט מציף את הגולש במידע ובאפשרויות (לא רק האינטרנט, מחקרים מראים כי אדם ממוצע נחשף ל – 7,230 מסרים ביום, מתוכם 1,764 תמרורים) ולפי כך, קשה מאוד לאנוס גולש לבחור באפשרות מסויימת ולהכנס לחנויות מקוונות, בייחוד כאשר אינו מתכנן לרכוש דבר.

קשה – אבל אפשר: אם ניקח לדוגמא את רשת סופר פארם - עברתם פעם ליד דלתות החנויות שלהם? כמה פעמים יצא ש"הלכתם בעקבות הריח", למרות שלא תכננתם לרכוש שום דבר בחנות והתוכנית המקורית כללה רק מעבר על פניה?

כמה פעמים נכנסתם לסופרמרקטים הגדולים ובדרך אל מוצרי היסוד (שלרוב ממוקמים באופן יזום, בקצה השני של החנות) מצאתם עצמכם ממלאים את העגלה בכל טוב ומגיעים אל הקופה עם סל קנייה גדול מהמתוכנן?

רשתות שיווק גדולות מסתייעות כיום במתודולוגיות מורכבות ורבות, אשר מטרתן העיקרית הנה ללכוד את העוברים ושבים, לגרות אותם להכנס לחנות ולהגדיל את סל הקניה שלהם. זאת, תוך ניסיון להשפיע על מגוון החושים של קהל המטרה: חוש הריח, חוש השמיעה וכמובן – חוש הראיה.

גם ברחובות המקוונים של שיווק באינטרנט, יש לא מעט צמתים בהם הגולש האקראי נאלץ לעבור ליד דלתות החנות שלכם ומאחר ואין לכם שליטה על הריחות והצלילים שמפיק המסך שלו – המשחק הופך מורכב יותר. אבל, לצורך העניין, נניח שהצליח לכם והגולש המאושר הגיע לאתר האינטרנט שלכם, מה הלאה? למי זה טוב ואיך הופכים את זה לטוב יותר?

תוכן איכותי - שיווק מקצועי באינטרנט

חברות מסחריות רבות, בעלי מקצועות ונותני שירותים שונים, השכילו להבין כי אתר אינטרנט איכותי, שמושך גולשים לבקר בו ולחזור אליו – הוא אתר אינטרנט מעניין, הנותן לגולש שירות או ערך מוסף כלשהו. כאשר ניגשים למשימה המורכבת הזו, ראשית, יש לאפיין את התכנים שברצונכם להעלות לאתר האינטרנט שלכם.

התחילו בהגדרה כללית של אופי האתר, מטרותיו וקהל הגולשים הפוטנציאלי. הגדירו את המבנה הגרפי של עמוד הבית וקיבעו אילו תכנים יופיעו בו. יש לזכור, כי דף הבית, הינו דלת הכניסה לכל הדפים האחרים באתר ולפי כך, עליו להיות מזמין, מסקרן, מרשים ונוח לשימוש.

בהמשך, הגדירו את מבנה העמודים הפנימיים, הן מבחינת מבנה טכני שיאפשר לגולש למצוא את העמודים המבוקשים בקלות ואף "יזמין" אותו להכנס לעמודים אליהם אתם מעוניינים למשוך אותו והן מבחינת התכנים בכל עמוד ועמוד.

לסיום, בנו תרשים זרימה שינחה אתכם בעת פעילות התחזוקה של האתר ויסייע בשמירה על אופן אחיד של הצגת תכנים. לכללים בסיסיים אלה משמעות רבה לצורך שיווק באינטרנט של כל אתר, בכל תחום!

עידכון תוכן באתר - כלי שיווק יעיל באינטרנט

אחד הדברים המאכזבים יותר, שניתן למצוא באתרי אינטרנט, הוא תכנים ישנים ולא רלוונטיים. הכוונה לתוכן אשר איש לא טורח לעדכן ולחדש. גולש שנכנס לאתר כזה, מרגיש כמו מישהו שנכנס למסעדה ריקה, התגובה הראשונה היא אכזבה ותחושה שאולי הייתה זו טעות. על מנת לשווק מוצרים, חשוב לדאוג שיהיו "טריים" - באינטרנט כמו בחיים האמיתיים!

התכנים שהכי חשוב לעדכן, הם תכנים הקשורים לפעילות החברה, מוצרים, חידושים בסל השירותים, אירועים וכיו"ב. בהמשך, ניתן להעלות לאתר תכנים כלליים יותר הקשורים לחידושים, מחקרים, סקרי שוק ופיתוחים בענף בו פועלת החברה – מה שיצור רושם אמין, מקצועי ומשפר את מאמצי השיווק שלנו.

חשוב לא פחות, להבדיל בין תשדיר פרסומת בטלוויזיה, לבין תוכן שיווקי באתר אינטרנט. צופה הטלוויזיה לא בחר לצפות בפרסומת, הוא צפה בסרט מתח והפרסומת נתקעה לו באמצע, אז הוא נאלץ לצפות בה.

המסר בפרסומת כזו, חייב להיות ממוקד ותמציתי. גולש באינטרנט, לעומת זאת, בחר להיכנס לאתר שלכם מאחר והמידע שבאתר – מעניין אותו. אל תחששו להעשיר את עולמו, זה בדיוק הדבר לו הוא מצפה, כאשר הוא מקליק על הבאנר שלכם ומגיע לאתר.

האינטרנט כחלק מתמהיל שיווק כללי

המותג, צריך להיות אותו מותג, בכל סניף של החברה, בכל פרסומת, בכל מדיה בה מקיימת החברה מערך שיווקי ובוודאי שגם באתר האינטרנט של החברה. חשוב מאוד שאתר האינטרנט של החברה יהיה עשיר בסימני ההיכר שלה.

חשוב שכבר מהרגע הראשון, יזהה הגולש סמלים מוכרים, כאלו שיוצרים רושם של אמינות ומקצוענות. סל המסרים השיווקיים צריך להיות אחיד וממוקד. דעו להפריד בין המותגים שמשווקת החברה, לבין החברה כמותג והקפידו לטפח באתר האינטרנט של החברה את שניהם.

רוצה לדעת עוד על שיווק באינטרנט - לחץ כאן!


בניית אתרים שיווקיים או תדמיתיים

בניית אתרים שיווקיים דורשת מיומנות והיכרות עם שיטות שיווק באינטרנט, במאמר זה, נציע כמה טיפים שימושיים. למאמר המלא לחץ כאן...

אינפורמציה - כלי שיווק מעולה

העברת מידע או אינפורמציה רבה ללקוח הפוטנציאלי, הגולש אל אתר האינטרנט שלך, הנה כלי שיווק מעולה. ככל שתעביר לאותו לקוח פוטנציאלי אינפורמציה רבה יותר לגבי כל מוצר או רעיון, המופיעים באתר שלך, כך סיכוייך לבצע מכירה ולהצליח עולים! למידע נוסף לחץ כאן...


מאמרים אחרונים

קישורים
- פרסום באינטרנט
- יחסי ציבור
- קידום אתרים
- כלי שיווק

חיפוש באתר
מפת האתר

אתר זה שייך לחברת SEOweb קידום אתרים באינטרנט.