פרסום עסקים

פרסום עסקים קטנים ביעילות - מידע שימושי

רוצים להרחיב את מעגל הלקוחות? כדאי שתמשיכו לקרוא...

פרסום עסקים באינטרנט הפך בשנים האחרונות לנושא שנמצא על סדר יומו של כמעט כל מנהל שיווק, או בעל עסק. אפשרויות החשיפה המגוונות, יכולות מדידת היעילות של הפרסום והעלויות הנמוכות בחלק מהאפיקים – קוסמות בייחוד לבעלי עסקים קטנים ובינוניים. בנוסף, ניכר כי ככל שגדל מספר המסרים הפרסומיים אליהם נחשף כל אדם במהלך היום, כך גדל הקושי למשוך את תשומת ליבו באמצעות שיטות פרסומיות מסורתיות.

האינטרנט הוא כלי שיווקי יעיל ואוניברסאלי, המציע גישה ישירה למיליוני גולשים, ללא גבולות דמוגראפיים, או גיאוגרפיים. מגוון אפשרויות הפרסום מאפשר לכל עסק לבחור את הדרך היעילה ביותר לפנות אל קהל היעד שלו ולעשות שימוש באפיקי פרסום מתאימים לצרכיו ויכולותיו הכלכליות. במאמר זה, תמצאו מידע על האפשרויות השונות ובפרט על אפשרויות שמתאימות לעסקים עם תקציב פרסום מוגבל.

בניית אתרי אינטרנט תדמיתיים ושיווקיים

כל קמפיין פרסום עסקים באינטרנט צריך שיהיה לו עוגן, אתר אינטרנט תדמיתי ושיווקי יכול לשמש ככתובת אליה הפרסום אמור להוביל גולשים, או כתובת בה גולשים יכולים לקבל מידע נוסף על השירותים, או המוצרים שמשווק העסק. בניית אתר מוצלח דורשת הרבה מעבר לידע טכני והיכרות עם שפות תכנות. חשוב מאוד שלצידכם יהיה איש מקצוע שיסייע לכם לתכנן את האתר באופן שיאפשר מימוש של מלוא הפוטנציאל שלו.

לאתר האינטרנט תוכלו להעלות תכנים שונים, כמו פרופיל העסק, מידע אודות אנשי המקצוע ומנהליו, המוצרים והשירותים אותם הנכם מציעים, מידע על לקוחותיכם, חדשות ופיתוחים בתחום בו פועל העסק, מידע ומאמרים מקצועיים בנושאים רלוונטיים ועוד.

זה השלב החשוב ביותר בכל תהליך פרסום בו תבחרו. בעלי עסקים רבים משקיעים משאבים בלתי מבוטלים בקמפיין פרסום עסקים באינטרנט ומצליחים לגרום לגולשים להגיע לאתר. אולם, פגמים שונים באתר עצמו, כמו עיצוב לא ידידותי, שפה לא שיווקית, מבנה לא חכם ועוד – גורמים לגולשים לברוח מהאתר ולקבל רושם שלילי על העסק.

להשקעה בפרסום אין שום ערך, אם בסופו של יום הגולשים שמגיעים לאתר לא הופכים ללקוחות. מטרתו של פרסום יעיל באינטרנט היא להחזיר ולהכפיל את השקעתכם בפרסום ולא סתם לייצר חשיפה. החלק החשוב ביותר בכל אתר אינטרנט – הוא עמוד הנחיתה. עמוד הנחיתה יכול להיות עמוד הבית של האתר, או העמוד אליו מגיעים גולשים שמגיבים לפרסום שלכם באינטרנט. חשוב שהעמוד יהיה מעניין, מזמין ושיווקי. לאחר תכנון ובניית אתר איכותי, הגיע הזמן לייצר בו תנועת גולשים. למידע נוסף לחץ כאן: בניית אתרים

פרסום עסקים באינטרנט – אתרי חדשות, נישה ופורטלים

כאמור, יעילותו של פרסום עסקים במודל המסורתי (רכישת שטחי פרסום והצבת מודעות) הולכת ופוחתת ככל שכמות המסרים הפרסומיים אליהם נחשף הגולש גדלה. הדבר נכון בייחוד לגבי אתרי אינטרנט עם באנרים "צעקניים", העין מתרגלת להתעלם מהם. בנוסף, פרסום בשיטה זו מבטיח חשיפה, אך לא תוצאות ולא כניסות בפועל של גולשים לאתר.

פרסום עסקים באינטרנט באמצעות באנרים, אינו בהכרח לא יעיל, אך בשונה משיטות אחרות, אינו מבטיח תוצאות, אלא רק חשיפה. דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון, שמספר הגולשים באתר אינו בהכרח המדד העיקרי ליעילות הפרסום. באתרי החדשות, או הפורטלים הגדולים, יש תנועת גולשים מאוד מאסיבית, אך רק חלק קטן מהם מתעניין בתחום בו פועל העסק. אתרי נישה לעומת זאת, מציעים פרסום וחשיפה בפני קהל יעד מצומצם וממוקד יותר, לרוב גם במחירים זולים יותר.

פרסום במנועי חיפוש

דרך נוספת של פרסום עסקים באינטרנט, תוך פנייה לקהל יעד ממוקד, היא פרסום צמוד חיפוש. מנועי חיפוש מציעים למפרסמים להגדיר ביטויי חיפוש רלוונטיים ותחת הביטויים הללו יוצבו המודעות הפרסומיות. לגוגל לדוגמא, מערכת פרסום הנקראת Google AdWords. היתרון הנוסף של הפרסום בדרך זו, הוא בכך שהתשלום הוא עבור תוצאות בלבד ולא עבור כניסה. כלומר, המפרסם ישלם סכום כסף קבוע עבור כל גולש שלחץ על המודעה.

קמפיין PPC (תשלום עבור קליק) כמו ב - Google AdWords מאפשר שליטה על ביטויי החיפוש בהם תופיע המודעה, שליטה על התקציב, על נוסח המודעה ואפילו על השעות בה תופיע. במקביל, גוגל מפעילה גם את תוכנית ה - Google Adsense שמאפשרת לבעלי אתרים להקציב שטחים באתר לפרסומות של גוגל ולהרוויח עמלה עבור כל לחיצה של גולש על הפרסומת.

גם באתרים הללו, הפרסומות יוצבו בהתאם לתכני העמוד וגוגל מקפידה עם רמת רלוונטיות יחסית גבוהה בין תוכן העמוד ותוכן הפרסומת.

קידום אתרים במנועי חיפוש

אבל, כמו שעיתונים נרכשים בשביל התוכן ולא בשביל הפרסומות, כך גם שימוש במנועי חיפוש לרוב נעשה במטרה למצוא את תוצאות החיפוש האיכותיות והרלוונטיות ביותר לביטוי החיפוש ולאו דווקא את אלו שבעלי אתרים שילמו עבורן ממיטב כספם. במנוע החיפוש של גוגל לדוגמא, תמצאו במרכז הדף את תוצאות החיפוש האורגניות, אלו שמשקפות את האיכות והרלוונטיות של כל תוצאה לביטוי ורק בצד, או למעלה, ניתן לראות את תוצאות החיפוש הממומנות.

רוב הגולשים ניגשים מייד אל תוצאות החיפוש האורגניות, אך פרסומת חכמה ויעילה במיוחד, תוכל למשוך את תשומת ליבם גם אם תוצב בצד העמוד, בין התוצאות הממומנות. הבעיה העיקרים (ואולי היתרון) בחשיפה דרך תוצאות החיפוש האורגניות, היא שעמוד ראשון יש רק אחד ורוב הגולשים לא ממשיכים את החיפוש עד לעמוד התוצאות השני. למעשה, אחוז ניכר מהגולשים כלל לא בודק מעבר לשלושת תוצאות החיפוש הראשונות, עליהן מתחרים מאות עסקים.

קיימות דרכים שונות להשפיע על סדר תוצאות החיפוש בביטויים השונים וליצור נוכחות תחת ביטויים רלוונטיים לתחום פעילות העסק. איך זה עובד? מנועי חיפוש וגוגל בפרט סורקים מידי יום מספר רב מאוד של עמודי אינטרנט, אותם הם מעתיקים לשרתיהם ומאנדקסים באינדקס ענק של עמודים סרוקים.

כאשר גולש מחפש ביטוי מסוים במנוע, נשלחת השאילתה לאחד השרתים ומשם נשלפות כל התוצאות שרלוונטיות לביטוי. סדר הופעתן נקבע לפי פרמטרים רבים הנוגעים לאיכות העמוד והרלוונטיות שלו לביטוי. הפרקטיקה, במסגרתה אנו שואפים להביא אתר אינטרנט אל ראש תוצאות החיפוש תחת ביטוי מסוים, מכונה קידום אתרים ותוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן: קידום אתרים

פנו אלינו עוד היום ותהנו מיעוץ על ידי מומחים בשיווק באינטרנט ושירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. ליצירת קשר לחץ כאן: צור קשר
מאמרים אחרונים

קישורים
- פרסום
- שיווק באינטרנט
- בניית אתרים
- עיצוב לוגו
- קידום אתרים
- כתיבת תוכן
- פרסום עסקים קטנים

חיפוש באתר
מפת האתר

אתר זה שייך לחברת SEOweb קידום אתרים באינטרנט.